kontakt

Spodobało Ci się coś z moich prac? skontaktuj się ze mną: wardzyska82@gmail.com

Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 3 marca 2019

259, Podsumowanie czytelnicze luty

Witam:-)

Luty był całkiem niezłym miesiącem w pochłanianiu książek.
Nie ukrywam że to dzięki samotności-bo mąż siedział cały luty w Wawie więc miałam okazję nadgonić parę spraw kiedy nie musiałam stać przy garach haha.

Nicholas Sparks "Spójrz na mnie"
512 str. literatura obyczajowa, romans


Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.
A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy.

 Paula Hawkins "Dziewczyna z pociągu"
328 str. thriller/sensacja/kryminał
 Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

Magdalena Witkiewicz "Opowieść niewiernej"
224str. literatura współczesna 


Niewierna – jakże to oskarżająco brzmi! Lecz co sprawiło, że Ewa, młoda żona, zdradziła męża? Czyż Maciek nie był pracowity i uczciwy, czyż nie poświęcał każdej wolnej chwili na budowę ich wspólnego domu? Czego brakowało Ewie, że zaczęła spotykać się z Pawłem, a potem z Michałem? Lekka w lekturze, a przecież ważka i pełna życiowej mądrości powieść o potrzebie miłości, zrozumienia i niezależności. Anatomia zdrady, przewrotna wiwisekcja związku małżeńskiego i barwny portret współczesnej polskiej kobiety, chcącej mieć dzieci i zwalnianej z pracy, bo może pójść na macierzyński i „zablokować etat”.

Krystyna Mirek "Podarunek"
380 str. literatura piękna

Marta wysłała prośbę do losu. On podjął wyzwanie. Jednak odpowiedział zupełnie inaczej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.Opowieść o samotności i o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, niezwykłych smakach i mocy tradycji. Ale przede wszystkim to historia o miłości, która nie zawsze czeka za rogiem. Czasem jest jeszcze bliżej.
Marta ma męża i dzieci, ale czuje się bardzo samotna. Jej małżeństwo jest nieszczęśliwe, syn i córka pogrążeni we własnych sprawach, a teściowa, należąca do szanowanej rodziny z tradycjami, na każdym kroku daje wyraz swojemu niezadowoleniu... Kaja jest ładna, młoda i bardzo kocha życie. Dobre jedzenie, dowcipnych i bogatych mężczyzn, piękne ubrania. Jest tak bardzo skupiona na sobie, że nie zauważa czyichś silnych, barczystych ramion, sympatycznej twarzy i zatroskanego spojrzenia.
Marta, chcąc zmienić swoje życie, wysyła do losu malutką prośbę. Prośbę o szczęście, o gwiazdkę z nieba.Los podejmuje wyzwanie i spełnia życzenie. Jednak zupełnie inaczej niż ktokolwiek się spodziewał.

Tak więc luty dał mi 1444 strony przeczytanych książek +styczeń 1236 daje nam 2680str!!!!

Moja opinia na temat książek:

Książki Nicholasa już jakieś u mnie były i na tej też się nie zawiodłam. Okładka może troszkę mylić-gdyż widać że to typowa romansówka jednak tak do końca nie jest, molestowanie w pracy, nękania, choroby psychiatryczne. Książkę czyta się lekko, przyjemnie:-)
Jeśli natomiast chodzi o 'Dziewczynę z pociągu"-miałam ochotę ja w którymś momencie odłożyć-nie powala pomimo że zdobyła wysoką notę w 2015, mnie nie powaliła na kolana
Magdalenę Witkiewicz już znam-książka którą przeczytałam jest bardzo przyjemna, lekka, emocjonalna. Cóz mogę powiedzieć od siebie-uważam że bohaterka dobrze zrobiła zdradzając męża-ile można żyć w zimnym związku a najważniejsze ile można wybaczać złe zachowania. Może wcale tak daleko od siebie nie ma tej drugiej połówki która czeka na nas całe życie. Książkę pochłonęłam w w jeden dzień:-)
I ostatnia książka K. Mirek-książka lekka, poruszająca codzienne problemy. Porusza relacje teściowej z synową, kryzys małżeństwa i trudne relacje z dziećmi. Klimat Świąt BN dodaje jej uroku, znajdziecie również przepisy na potrawy.

ps: oprawiłam po wielkich mękach metryczkę więc może już jutro Wam pokaże, Brakuje mi jeszcze ramki na aniołka-jutro lecę do miasta na zakupy więc może uda się coś upolować i pokazać razem dwa obrazki:-)
Do usłyszenia:-)

9 komentarzy:

 1. Niezła z Ciebie czytaczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezły wynik, Agnieszko!
  Pozdrawiam słonecznie 😃

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe książki przeczytałaś.Ja ich jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały wynik czytelniczy Agnieszko, gratuluję.:) Zaintrygowałaś mnie książką Magdaleny Witkiewicz. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego nowego tygodnia.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładny wynik Agniesiu. Z tych pozycji czytałam tylko "Dziewczynę z pociągu" i nie ukrywam, że podobała mi się. Wszystko to kwestia gustu :) Miłego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo pomocne opinie, z tych pozycji czytałam tylko "Podarunek" i również bardzo mi się podobał. M. Witkiewicz znam inne powieści, ale o tej wiele słyszałam i chyba tym razem w końcu to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wynik czytelniczy Aga. Czytałam tylko "Podarunek" generalnie lubię książki Krystyny Mirek, fajnie się je czyta.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Sparksa uwielbiam,więc do jego książek jestem bezkrytyczna:))Czytając "Dziewczynę z pociągu"miałam podobne odczucia,ale jednak zakończenie zaskoczyło mnie absolutnie:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa jestem książki Sparksa, mam nadzieję, że nie kończy się tak jak większość jego powieści. Dziewczyne z pociągu czytałam już dawno, ale niestety nie pamiętam o czym była☺ pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń